Rroba gjumi pambuku dhe mëndafshi Louise Mitchell

STILE MODERNE KLASIKE

CILALSIA E TRAJTIMIT N AT ÇMIME T AF BOTUESHME

 

Dëshironi të dini se si fle gjysma tjetër?

Louise Mitchell dizenjon rrobat e gjumit më të bukura në botë prej pambuku të pastër dhe mëndafshi të pastër.

I famshëm në të gjithë botën për këmisha nate luksoze të pastra dhe mëndafshi, të nëntëdhjetat, pizhame dhe rroba.

Koleksionet kombinojnë stilin modern klasik me ndikimet franceze dhe lehtësinë Australiane.

Rrobat e gjumit pambuku dhe mëndafshi Louise Mitchell u janë shitur dyqaneve luksoze dhe dyqane në të gjithë botën

Harrods Londër  Galeritë Lafayette Paris Takashimaya dhe Daimaru  Japoni

Anachini Linea Casa Nju Jork   Ludwig Beck Mynih

Smith dhe Caughey Zelanda e Re  David Jones Australi

PËRMBLEDHJE

 

 

RRETH LOUISE

Njerëzit thonë se koleksionet e saj të rrobave të gjumit prej pambuku dhe mëndafshi filluan në studion e saj në Sidnei.

Por me të vërtetë filloi kur ajo ishte një vajzë e vogël dhe hynte në dhomën e gjumit të gjyshes së saj (gjyshja e saj jetonte në shtëpinë ngjitur). Ajo hapte sirtarët e mbathjeve të gjyshes së saj dhe shikonte grumbujt e saj të këmishave të natës prej pambuku dhe mëndafshi, dhe të gjitha të qëndisura bukur me dorë, romantike por edhe shumë seksi.

Lexo më shumë

 

ÇFARË KETËVENDËSIT TANË